Sausio 3, 2023

3PL fulfillment’o sandėliai: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

3PL fulfillment’o sandėliai pastaruoju metu sparčiai populiarėja. Nors apie šį sandėliavimo modelį informacijos išties gausu, ji ne visada būna aiški ir tiksli. Todėl nutarėme trumpai apžvelgti, kas yra „3PL fulfillment’as” ir atsakyti į dažnai kylančius klausimus apie šias paslaugas.

Blog post 01

Ką reiškia "3PL fullfilment’as"?

Angliškas trumpinys “3PL” reiškia trečiosios šalies logistikos paslaugas. O žodis “fulfillment” nurodo, jog tai – kur kas daugiau nei tik tuščios sandėliavimo patalpos. 3PL fulfillment’o sandėlis yra logistikos centras su visomis svarbiausiomis paslaugomis - tai prekių sandėliavimas, užsakymų paruošimas ir jų išsiuntimas pirkėjams.

Nors tuo dažniausiai naudojasi gamintojai, didmenininkai, distributoriai, 3PL modelio privalumais įsitikina ir vis daugiau ekomercijos verslų. Logistika dažniausiai nėra pagrindinė tokių įmonių funkcija, todėl jos perkėlimas į 3PL sandėlį leidžia sutelkti dėmesį į pagrindines veiklos sritis. 

Kodėl įmonėms apsimoka naudoti 3PL fulfillment’o sandėlį?

Išskiriame keletą pagrindinių priežasčių, kodėl įmonės renkasi naudoti 3PL fulfillment’o sandėlius:

 • Mažesnės išlaidos
  Perdavus logistiką į 3PL sandėlį, įmonė ženkliai sumažina išlaidas sandėlio nuomai, jo išlaikymui, bei personalui.

 • Lankstumas
  3PL sandėlis teikia įvairias logistikos paslaugas: produkcijos saugojimą, priėmimą, perpakavimą bei užsakymų išsiuntimą į bet kurį pasaulio kampelį. Šias paslaugas galima pritaikyti pagal konkrečius įmonės poreikius. Taigi, klientas savo nuožiūra gali didinti arba mažinti savo veiklą, neinvestuojant į papildomą infrastruktūrą.

 • Patirtis
  3PL sandėliavimo paslaugas teikia profesionalai, kurie daugybę metų specializuojasi logistikos ir fulfillment’o srityse, tad visos logistikos paslaugos teikiamos ypač efektyviai. Dauguma ekomercijos verslų tokios patirties neturi, todėl 3PL modelis taupo įmonių laiką, resursus ir apsaugo nuo įvairiausų klaidų.

 • Patogumas
  3PL prižiūri visus fulfillment’o aspektus – nuo produkcijos priėmimo, iškrovimo ir saugojimo iki užsakymų supakavimo ir išsiuntimo pirkėjams. Perdavus logistiką 3PL sandėliui, verslas gali sutelkti dėmesį į kitus savo veiklos aspektus, tokius kaip naujų produktų kūrimas bei jų įvedimas į rinką.

Kaip veikia 3PL fulfillment’o sandėlis?

3PL sandėlio pagrindinės funkcijos – saugoti prekes kitos įmonės vardu, paruošti gaunamus užsakymus, juos supakuoti bei išsiųsti pirkėjams. Šis procesas dažniausiai atrodo maždaug taip:

1. Įmonė atsiunčia savo produkciją į 3PL sandėlį.
2. 3PL sandėlyje produkcija iškraunama, priimama, patikrinama ir toliau saugoma.
3. Gavus užsakymą, užsakytos prekės nedelsiant surenkamos 3PL sandėlyje ir supakuojamos pagal kliento instrukcijas.
4. Užsakymas išsiunčiamas adresatui, naudojant įmonės pasirinktą pristatymo būdą.

Kokie yra 3PL sandėlių tipai ir nuo ko priklauso jų kainos?

Ne visi 3PL sandėliai yra vienodi, taigi paslaugų kainos juose taip pat gali ženkliai skirsis.

Pavyzdžiui, vieni 3PL paslaugų tiekėjai turi didelius, neapšildomus sandėlius užmiestyje, pritaikytus medienos ar kitų statybinių medžiagų saugojimui. Juose sandėliavimo kaina bus žemesnė, tačiau atitinkamai teikiamų paslaugų gama bus taip pat kiek kuklesnė.

Kiti 3PL sandėliai yra orientuoti į ekomercijos klientus. Jie turi aukštos kokybės patalpas, su kontroliuojama temperatūra, pilnai pritaikytas laikyti kosmetikai, farmacijos gaminiams, maistui ir kitiems smulkesniems produktams. Tokiuose sandėliuose rasite modernią valdymo sistemą, paprastai integruojamą su el. parduotuvėmis. Čia užsakymai automatiškai priimami iš parduotuvų, supakuojami ir išsiunčiami pagal kliento pageidavimus. Natūralu, kad tokio 3PL sandėlio paslaugų kaina bus aukštesnė.

Reziumuojame

3PL sandėliai šiandien tampa nepamainomi norintiems saugoti ir efektyviai tvarkyti prekių atsargas, operatyviai vykdyti užsakymų pakavimą ir pristatymą. Bene visais atvėjais perduoti šias užduotis 3PL sandėliui apsimoka: tai sumažina įmonės išlaidas, suteikia lankstumo ir užtikrina geriausią pristatymų kokybę klientams!